orenbeldesi.com | Guncel Tarafsiz Haberin Dogru Adresi
BU SAVAŞ ONLARIN SUÇU DEĞİL
Son 3 günde donarak ölen Suriyelilerin sayısı 17'ye yükseldi
ÇOCUK SUSAR SEN SUSMA
115 hamile çocuk! ..Bu utanç tablosunu yaratanlar yargılansın
GİRESUN SPOR ÇEYREK FİNALDE
Giresunspor Ziraat Türkiye Kupasında adını çeyrek finale yazdırdı
EYNESİL YASA BÜRÜNDÜ
Ören Spor'un genç sporcusu trafik kazasında vefat etti
Trabzon'da uçak pisten çıktı
Trabzon’da pistten çıkan uçağın pilotunun ilk ifadesi ortaya çıktı
ÖZARSLAN,dan YENİGÜN'e çağrı

ÖZARSLAN,dan YENİGÜN'e çağrı

  Bu haber 10 Haziran 2013, Pazartesi 10:56:01 eklenmiştir. 3760 kez okunmuştur.
ÖZARSLAN,dan YENİGÜN\'e çağrı "Başkanın tribünlere oynayıp oynamadığını görmek istiyoruz”.dedi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ören Beldesi Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Çavuş Metin ÖZARSLAN Oğuz Belediye Başkanı Şakir Yenigün’e çağrıda bulundu.

 

Özarslan dizgine.com’a yaptığı açıklamada “Trabzon’un büyük şehir olması itibarıyla 7 ay sonra Oğuz belediyesinin fes olacağını bilen Başkan Şakir Yenigün giderayak ne koparırsam kardır hesabı ile tribünlere oynayıp oynamadığını görmek istiyoruz”.dedi

 

ÖZARSLAN  “Yıllardır yayla davasına çözüm aramayan başkan,şimdi bu sorunun çözümü noktasında ne kadar samimi olduğunu kalan kısa zaman süresi içerisinde hep birlikte göreceğiz...Ben İstanbuldaki Ören Dernek Başkanı olarak diyorum ki, “Şakir Yenigün samimi ise oturup konuşalım....Belediye başkanları,dernek başkanları,muhtarlar ve akil insanlardan kurulu bir heyeti önümüzdeki günlerde en kısa zamanda buluşturup bu sorunu birlikte çözmeye davet ediyorum.”.. diyerek çağrıda bulundu.

 

ÖZARSLAN "Kadırgadaki Ören obasının sorunu çözüldüğü taktirde yol da yapılır,köprüde...Hatta Ören başından bile yol açılarak dizgineye çıkış sağlanabilir.Biz bunun garantisini veriyoruz.

Kadırgada barış olmadıkça Ören Halkının buna olumlu bakması imkansızdır.Zaten böyle bir talebin hangi anlayışla istendiğini anlamak mümkün değildir.....Acaba yola karşılık Sn Başkanın görevi bittiğinde verdiği söz ne kadar bağlayıcı olacaktır..Resullu ve Aruz köylerindeki ağırlığı nedir.?.Resullu,Aruz,Dolanlı köyleri bu sorunun çözümüne nasıl yaklaşmakta ve Başkanlarının arkasında duruyorlar mıdır?” diye sordu.

 

Başkan Çavuş Metin ÖZARSLAN konuşmasında , “Oğuz köyünün Eynesil’e inme noktasındaki yol arayışları Eynesil ilçesi ile olan münasebetimizi de zedelemeye yönelik ilişkilerin oluşmasına sebebiyet vermektedir....Eynesil Esnafının sorunlarını ve beklentilerini gayet iyi anlamaktayız..Fakat ortada bir milli dava vardır...Eynesil halkı da bunu anlamalı ve Ören halkının bu hassasiyetini görerek yanında yer alıp çözüme katkı vermelidirler...Sorun sadece yol verme meselesi değildir... 200 yıldır geleneksel yaylacılık kültürünün ören obasının evleri yakılıp yıkılmak suretiyle sürgün edilmesidir......Bunları görmemezlikten gelip,birde üstüne üstlük yol istenmektedir...Yolda yapılır Köprüde....

Ana sorun çözülmedikçe yani KADIRGADA BARIŞ OLMADIKÇA bu yolun olması mümkün olamayacağı herkesçe bilinmeli ve anlaşılmalıdır...Bu Ören halkının ve gurbetcilerinin çoğunluklu sesidir...Bu sese bütün siyasiler,Akil adamlar,Yöneticiler,ÖREN VE OĞUZ HALKI kulak vererek.sorunu çözmek için biraraya gelmelidirler.”dedi.

 

www.dizgine.comETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
 
Giresun büyük şehir olmalı mı?
EVET
HAYIR
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Ören-der piknik 2012
Ören Beldesi Cami
Ören Köyü Slayt
Ören Horonu Sazalanı Hatırası
Ören-der piknik 2011
[ Tümünü Göster ]

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Mini, gol, hakim, Tokat, Avrupa, fotoğraflar, Şebnem Ferah, Beşiktaş, Yıldırım, Klip, İbrahim Tatlıses, seksi, proje, canlı, Bucaspor, , video, Eurovision, gol, Fatih Tekke, Paris Hilton, Atletico Madrid, Karşıyaka, Arkas, foto, basın toplantısı, Everton, Alparslan Erdem, Madonna, Fenerbahçe,
 
|   Copyright © 2014 orenbeldesi.com Tüm Hakları Saklıdır.

 Site içeriğinin veya materyallerin başka bir yerde izinsiz yayınlanması kesinlikle yasaktır. !