orenbeldesi.com | Guncel Tarafsiz Haberin Dogru Adresi
ÖZDİLEK AVM EYNESİL DEDİ
Eynesil Kemaliye köyü eski Dernek Başkanı Hasan Cıvak'ın başına talih kuşu kondu
ÖREN-RABİA NAZ VATAN'A AĞLIYOR
Rabia Naz VATAN (10) kızımızı kaybettik
FATMA TUFANOĞLU VEFAT ETTİ
Ören Beldesi Camidüzü mahallesi sakinlerinden Fatma TUFANOĞLU vefat etti
'şeker fabrikaları' daveti
Karamollaoğlu'ndan, Hatay'a giden ünlülere 'şeker fabrikaları' daveti
Ahmet Ceylan'ın eşi vefat etti
Eynesil Medyası gazetecilerinden Ahmet CEYLAN eşi Tenzile CEYLAN vefat etti
Kadırga Nostalji Yürüyüşü

Kadırga Nostalji Yürüyüşü

  Bu haber 12 Nisan 2015, Pazar 23:03:18 eklenmiştir. 2795 kez okunmuştur.
 Kadırga Nostalji Yürüyüşü Kadırga Nostalji Yürüyüşü 11-12 Haziran’da yapılacak.2300 metre zirveye zorlu yürüyüşün 3.sü düzenleniyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Giresun ili Eynesil ilçesi Ören Beldesi sakinlerinin belirli bir kısmının katıldığı “Kadırgaya Nostalji Yürüyüşü”nün bu yıl 3.sü  11-12 Haziran tarihlerinde yapılacak. 

İlki 2013 yılında, ikincisi ise 2014 yılında yapılan Kadırga'ya Nostaljik Yürüyüş'ün üçüncüsünün bu yıl 11-12 Haziran tarihlerinde yapılacağı öğrenildi. Yürüyüşü organize eden grup yöneticileri, 'bu yürüyüşün ataları gibi yürüyerek Kadırga'ya gitmeyi isteyen bütün Ören Köyü sakinlerine açık olduğunu, Kadırga'nın Ören Köyü kültürünün görmezden gelinemeyecek bir unsuru olduğundan hareket ettiklerini ve bu yönüyle yürüyüşün bir doğa yürüyüşünden çok daha ötesi, bir kültür yürüyüşü' olduğunu ifade ettiler.

Kadırga'ya Nostaljik Yürüyüş toplam 76 km lik Ören Köyü Kadırga Yaylası arasındaki yolda iki günde gerçekleştirilen bir yürüyüş. Yürüyüşün ilk günü sabah çok erken saatte köyden ayrılan grup, Karayalak ve Dizgine üzerinden İnişdibi'ne ulaşıyor ve burada yapılan kahvaltının ardından ikinci mola Sis Dağı Yaylasında veriliyor. Üçüncü molayı Şıhkıranı'nda veren grup akşam saatlerinde Sazalanı'na ulaşıyor. Akşam yemeği ve eglencelerin ardından grup geceyi çadırlarda geçiriyor.

İkinci gün ise Sazalanı'ndan yola çıkan grup Erikbeli'nde yapılan kahvaltının ardından Kadırga Yaylasına doğru yola koyuluyor. Fındıcak, Şallı Obası, Kızılağaç Obasını geçen grup öğleye yakın saatlerde Kadırga Yaylasına ulaşıyor. Kadırga Yaylasında geçirilen sürenin ardından da grup vasıtalarla köye dönüyor. Grup yöneticileri bu seneki yürüyüşte Şıhkıranı Sazalanı arasındaki güzergahın ilk iki yürüyüşten farklı olarak en eski göç yolundan yapılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, yürüyüş tarihinden bir hafta kadar önce bu eski göz yolu üzerinde bir keşif gezisi yapacaklarını, sorun olmadığı takdirde Şıhkıranı'ndan Uzunoluk geçilerek Gökçeköy'e ulaşılacağını, Keçiseçen, Kerti Murat Bağı, Kurukıran, Duduyalak ve Alaca güzergahından Sazalanı'na ulaşmayı planladıklarını ifade ettiler.ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
 
Giresun büyük şehir olmalı mı?
EVET
HAYIR
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Ören-der piknik 2012
Ören Beldesi Cami
Ören Köyü Slayt
Ören Horonu Sazalanı Hatırası
Ören-der piknik 2011
[ Tümünü Göster ]

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Klip, Manisaspor, Konyaspor, Zonguldak, Bucaspor, Ferrari, fotoğraflar, İngiltere, Karşıyaka, Mart, Yıldırım Demirören, canlı, Almanya, Sosyal, Galatasaray, Haber, Aykut Kocaman, Oğulcan Engin, Haber, Zaman, , gece, Atletico Madrid, Taraf, İbrahim Tatlıses, Türkiye, Sinan Engin, Uğur İnceman, Umut Bulut, Avrupa,
 
|   Copyright © 2014 orenbeldesi.com Tüm Hakları Saklıdır.

 Site içeriğinin veya materyallerin başka bir yerde izinsiz yayınlanması kesinlikle yasaktır. !