orenbeldesi.com | Guncel Tarafsiz Haberin Dogru Adresi
ÖZDİLEK AVM EYNESİL DEDİ
Eynesil Kemaliye köyü eski Dernek Başkanı Hasan Cıvak'ın başına talih kuşu kondu
ÖREN-RABİA NAZ VATAN'A AĞLIYOR
Rabia Naz VATAN (10) kızımızı kaybettik
FATMA TUFANOĞLU VEFAT ETTİ
Ören Beldesi Camidüzü mahallesi sakinlerinden Fatma TUFANOĞLU vefat etti
'şeker fabrikaları' daveti
Karamollaoğlu'ndan, Hatay'a giden ünlülere 'şeker fabrikaları' daveti
Ahmet Ceylan'ın eşi vefat etti
Eynesil Medyası gazetecilerinden Ahmet CEYLAN eşi Tenzile CEYLAN vefat etti
Feshanede Eynesil-Ören coşkusu

Feshanede Eynesil-Ören coşkusu

  Bu haber 04 MAYIS 2015, Pazartesi 16:16:03 eklenmiştir. 3319 kez okunmuştur.
Feshanede Eynesil-Ören coşkusu 9.Feshane Giresun Günlerine Eynesil & Ören coşkusu damgasını vurdu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  FOTOGRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

   Feshanede Eynesil & Ören Coşkusu

   9.Feshane Giresun Günlerine Eynesil & Ören coşkusu damgasını vurdu.

   Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve protokolün katılımı ile Giresun Günleri başladı.

   Bakan Canikli, Ordu-Giresun Havaalanı'nın açılacağı müjdesini verdi, Giresun'u Akdeniz'e bağlayacak 5 bin 909 metre uzunluğundaki Eğribel Tüneli'nin de temelinin atıldığını söyledi. Giresun için 20 gün içerisinde 20 bin kişilik Çotanak Arena Stadı'nın proje ihalesi yapılacaktır.350 kişilik Giresun Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığının birlikte kullanacağı şehir hastanesinin de yine önümüzdeki günlerde ihalesini yapıyoruz." dedi.

.GİRDEF Başkanı Hasan TURAN ve Yönetim Kurulu üyesi Başkan Yardımcısı Mustafa EREN yaptığı konuşmada “Feshane Giresun Günlerine destek veren emeği geçen herkese teşekkür ederek bütün hemşerilerimizi Feshaneye bekliyoruz” dediler..Eynesil Dernek Başkanları Eynesil standında Mavi karadeniz tv verdiği röportajda, emeği geçenlere teşekkür ederek hemşerilerini feshaneye davet ettiler.Ören Dernek başkanı Çavuş Özarslan “500 bin Giresunlunun yaşadığı ve bu organizasyona katıldığı bir yerde Giresun'u temsilen ön sıralardan Milletvekili adayı gösterilmeyişini ve temsili adaleti bu şekilde ifade eden siyasi partileri kınadıklarını ifade ettiler.

   Feshane Giresun Günleri kapsamında ziyarette bulunan Eynesil Kaymakamı Yılmaz KURT,Eynesil Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU,Ören Belde Belediye Başkanı Habib USTA,Eynesil AKP ilçe Başkanı Fatih CANSIZ İstanbulda faaliyette bulunan STK Dernek başkanları ve yönetcileri Haliç’te Sabah kahvaltısında bir araya gelerek  Eynesil Geneli ile ilgili sorunları istişare edip bilgi alışverişinde bulundu.

  Eynesil Geneli ve Ören Beldesi Sorunlarını dile getiren Ören Dernek Başkanı Çavuş Metin ÖZARSLAN konuşmasında “Eynesil sahilinde Sosyal tesislere ihtiyaç olduğunu, Kale bölgesinde Plaja, Sisdağı yolunun asfatlanmasına ve Zıva Grup yollarının yapılarak Zıva köylerinin Eynesile getirilmesine ve burdaki ticaretin canlanmasına ihtiyaç olduğunu vugularken,Ören Beldesinin Su sorunu olduğunu, Fosiptik sorunu olduğu, Otopark sorunu olduğunu, Mesire yerlerinin düzenlenmesi sorunu olduğunu” söyledi.Ayrıca ÖZARSLAN “AKP döneminde ülkenin her tarafına birçok yatırım giderken bu pastadan Eynesil ve Ören neden faydalanmıyor diyerek Somuncuoğluna evinin önündeki Ören yolundaki 2 senedir bekleyen çukuru sordu. Diğer Dernek başkanları yaptığı konuşmada Kemer’linin Su sorunu olduğunu,Eynesilde köylere ait Minübüs duraklarının verilmesi gerektiğini,Taşımalı eğitimin ve insanların taşıma usulü Eynesil’e getirlimesi gerektiğini,Eynesil  ve Ören Belediyesinin Feshane Giresun Günlerinde Eynesilimizi tanıtacak brüşör veya dergi ile Feshane ye katkı vermesi gerektiğini,Eynesil’e yeni İmam Hatip binasının yapılması yönünde görüş beyan ettiler.

 Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu verdiği cevaplarda Topallı ve Dizgine deresinin ıslah çalışmalarının 19 trilyona bedelle yapıldığını,200 kişilik Yüksekokul getirdiklerini,yüksel okula yeni Sosyal Hizmetler Bölümü alarak ,1000 kişilik Öğrenci yurdu kapasite artıracak çalışmaların yapıldığını, İmam Hatiple ilgili arsa fiyatının yüksekliğinden bahsetti.Somuncuoğlu,”Gençlere Spor tesisi yapıldığını, sahil dolgu alanına 6,5 dönüm park yapıldığını, evinin önündeki çukurun ise karayoluna ait olduğunu ve bu nedenle müdahale edemediklerini belirti”.Sisdağı yolunun ihale edildiğini ve çalışmaların başladığını,yeni yolla ilgil yaşanan durdurma sorunun aşıldığını belirterek doğru bilgilerin direk muhatap olan kurumlardan birebir alınması gerektiğini belirtip STK ve derneklerden proje beklediklerini ve bir dosya halinde sunmalarını istedi..

  Ören Belediye Başkanı Habib USTA verdiği cevapta “Ören Beldemizde saniyede 5 Lt su verildiğini söyleyerek Ören’de  su sorunu yoktur” dedi “Fosiptik sorunu ise proje kapsamında ihale edildiğini ve bazı mahallelerimizin kod olarak maaliyet getirdiklerini ve bu yüzden yeni ilave projeler yapılarak önümüzdeki yıllarda Dizgine deresinden yapılacak yolla birlikte bu sorunun aşılacağını,Dizgine mesire alanının ormaniyeden alınması yönünde çalışmalarının olduğunu belirtti”.

         3 gün boyunca Giresun ilçeleri belde ve köylerinin tanıtım organizasyonunda Eynesil Standı ziyaretçilerle doldu taştı.Dış bölgede kurulan mavi karadeniz stnadında Alihan BAL kemençede sahne aldı.Kösemen ve Kemaliye kız folklor ekipleri Feshanede ilgi odağı oldu.Gerek Eynesil standı önünde gerekse dışarda kurulan Davul zurnalı folklor ekipleriyle birlikte yapılan otcu canlandırması coşkuyu dahada artırdı Ören Dernek Başkanı Çavuş Metin ÖZARSLAN Mavi Karadeniz Tv verdiği röportajda “Feshane Giresun Günleri Giresun Kültürünü dünyaya tanıtmanın en önemli aracı olmuştur” diyerek bu kültürün bir parçası olan “600 yıllık Kadırga yaylasındaki ‘Ören otcu’ kültürünün yok edilmek istendiğini, siyasilerden ve hükümetten Kadırga yaylasında barış ve çözüm istediklerini ifade ettiler.

İki katlı Eynesil standında Koz Helvası, yöresel yemeklerin yanı sıra misafirlere çay ve tatlı ikramlarında bulunuldu.Stand ziyaretlerinde Avrupa Bakanı Volkan BOZKIR,Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa KAMALAK,BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ,Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN,Beyoğlu Belediye Başkanı,Ahmet M. DEMİRCAN, Eski Zeytinburnu Belediye Başkanı Adil EMECAN ve eşi 3. Bölge 11.sıra CHP milletvekili adayı Emine Gülizar EMECAN, İstanbul 1. Bölge 4. Sıradan SP milletvekili adayı İstanbul BBP İl başkanı Mustafa MİCAN,Eynesilli eski emekli hakimler,eski MİT müsteşarı Sabri UZUN,çok sayıda STK başkanı ve yönetcileri ziyarette bulunup memnuniyetlerini ifade ettiler.

Haber kaynağı  : admin

  FOTOGRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
 
Giresun büyük şehir olmalı mı?
EVET
HAYIR
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Ören-der piknik 2012
Ören Beldesi Cami
Ören Köyü Slayt
Ören Horonu Sazalanı Hatırası
Ören-der piknik 2011
[ Tümünü Göster ]

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Ferrari, Eurovision, Türkiye, Umut Bulut, Manchester City, , Hızlı, Man, Klip, video, türkiye kupası, Turkcell, canlı, futbol, Büyükşehir Belediyespor, proje, Galatasaray, Tokat, Juventus, Bülent Ersoy, Madonna, Türk, Sabah, Fatih Tekke, Final, Mini, gol, Uğur İnceman, Sivasspor, Yıldırım,
 
|   Copyright © 2014 orenbeldesi.com Tüm Hakları Saklıdır.

 Site içeriğinin veya materyallerin başka bir yerde izinsiz yayınlanması kesinlikle yasaktır. !