orenbeldesi.com | Guncel Tarafsiz Haberin Dogru Adresi
ÖZDİLEK AVM EYNESİL DEDİ
Eynesil Kemaliye köyü eski Dernek Başkanı Hasan Cıvak'ın başına talih kuşu kondu
ÖREN-RABİA NAZ VATAN'A AĞLIYOR
Rabia Naz VATAN (10) kızımızı kaybettik
FATMA TUFANOĞLU VEFAT ETTİ
Ören Beldesi Camidüzü mahallesi sakinlerinden Fatma TUFANOĞLU vefat etti
'şeker fabrikaları' daveti
Karamollaoğlu'ndan, Hatay'a giden ünlülere 'şeker fabrikaları' daveti
Ahmet Ceylan'ın eşi vefat etti
Eynesil Medyası gazetecilerinden Ahmet CEYLAN eşi Tenzile CEYLAN vefat etti
Örenlilerin boğaz sefası

Örenlilerin boğaz sefası

  Bu haber 14 MAYIS 2012, Pazartesi 10:55:08 eklenmiştir. 4149 kez okunmuştur.
Örenlilerin boğaz sefası Ören Derneği 13 Mayıs Anneler Gününde boğaz tekne turu düzenledi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 FOTOGRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

Ören Derneği 13 Mayıs Anneler Gününde Boğaz tekne turu düzenledi.

 

Ören Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği 13 Mayıs anneler gününde boğaz tekne turu düzenledi.250 Örenlinin Ailecek katıldığı  anlamlı günde duygusal anlar yaşandı..Saat 13:30 da Üsküdar iskelesinden demir alınarak İstanbul'un incisi boğaz sularını Kavak’a kadar seyir edip Saat 16:00 da tekrar Üsküdar iskelesine yanaştı.,Annelere kırmızı güller verilerek başlayan gezi programında,davetlilere ikramlarda bulunuldu.

 

Tekne Kavak dönüşünde Beykoz iskelesine yanaşarak burada ikamet eden hemşerilerini bırakıp., Üsküdar iskelesine yanaştı.Hemşerilerini güllerle uğurlayan Ören Dernek Yönetimi Üsküdar meydanında büyük bir horon halkası kurarak Örenlilere unutulmaz bir gün yaşattı.

 

Gezi Programınının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Çavuş-Metin ÖZARSLAN,Yönetim Kurulunu ve Kadın Kollarını tanıtarak,Konuşmasında şöyle dedi.

 

“Saygıdeğer Örenliler,

Anlamı çok büyük olan bugünkü etkinliğimize, hepiniz hoş geldiniz.,Mutluluklar getirdiniz...Bugün sizlerle beraber olmaktan ne kadar onur duysak azdır. Davetimizi kırmayıp katıldığınız için hepinize yönetim kurulum adına ayrı ayrı teşekkür ederim.

 

Ören Derneği Yönetim Kurulu olarak ;Başımızın tacı Annelerimizin anneler gününü en içten dileklerimizle kutlarız.

Bütün anneleri ve anne adaylarını bu duyguları bizlere yaşattıkları için tebrik ederiz...iyiki varsınız.."

 

Kadın kollarında görevli ve emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek ,Çiğdem BAL'ı sahneye davet etti.Çiğdem BAL konuşmasında,

 

“Ören Derneği son zamanlarda ki çalışmalarında kadın kolları oluşturarak bizleri de aralarına katmıştır. Kadın Erkek beraber daha da güçlü olacağımıza, birlik ve beraberliğimizi daha da ileri taşıyacağımıza inancımız tamdır. Ören Derneğinin kadın kolları ile ilgili yaptığı çalışmaların sonuçlarını bu güzel etkinliklerle görmekteyiz.Başta Başkanımız Metin ÖZARSLAN ve ekibine teşekkür ederiz.

 

Bende bir anne olarak bu güzel duygular içerisinde bugün sizlere güzel şeyler söylemek istiyorum.

Annelik öykülere sığmayacak,masallara anlatılmayacak kadar güzel ve yüce bir duygu,iyi ki anneyiz..iyi ki seviyoruz,seviliyoruz..

 

Tüm annelerin ve kendini anne gibi hissedenlerin anneler günü kutlu olsun.”dedi.

 

Gezi programının en anlamlı anı ise kuşkusuz yılın annesinin seçilmesi idi. ÖZARSLAN konuşmasında “Aramızda öyle bir isim var ki, genç yaşında kocasını kaybetmiş,iki kız bir erkek 3 çocuğuyla hayata tutunmaya çalışırken, Oğlu Mehmet’i 16 yaşında iki yıl önce 5 Mayıs’ta okula uğurladıktan sonra ölüm haberini alarak dünyası bir kez daha yıkılmıştır..

Amacımız,Bu derin acıları anneye yaşatmak değil, tam tersine acılarını beraber paylaşmak ve derneğimiz olarak yanında olduğumuzu göstermek, hissettimektir.

 

Kaybettiği en değerli varlıklarını kocasını ve oğlunu rahmetle bir kez daha anıyor,kederli ailemize sabırlar diliyoruz.

 

Derneğimiz yönetim kurulu yılın annesi olarak Şaduman KÜÇÜKTOPAL’ı seçmiştir.Yılın annesi Plaketini almak için Şaduman KÜÇÜKTOPAL hanım efendiyi.. ve ..Plaketi vermek için aramızdaki en yaşlı annemiz Sn Hanife EREN’i yanımıza davet ediyoruz.” dedikten sonra,salon alkış sesleriyle inlerken duygulu anlar yaşandı.

 

Şaduman KÜÇÜKTOPAL duygularını dile getirmekte zorlanırken,katılımcılar içerisinde en yaşlısı olan Hanife EREN bütün annelerin anneler gününü kutladı.

 

Katılımcılar arasında Sn .Prof.Müzeyen GÜLER yaptığı konuşmada “Ben Ören derneğini yakın zamana kadar sigara içilen kumar oynanan yer olarak biliyordum.Bugünkü ortamı gördükten sonra bunun böyle olmadığı kanatına vardım.Bundan sonraki etkinliklerde Ören Derneğinin yanında yer alacağımı bildiririm.” Müzeyyen hanım,Kent ve köy kültürünün birey insanı üzerindeki etkilerinden bahsederek “Bütün hemşerilerimin ve tüm annelerin anneler gününü kutlarım” dedi.

 

Hemşerimiz Zeynep Didem Gezgin annelere özgü bir şiirini okuyarak tekne içindeki programa son verildi.

 

Boğaz tekne turu Ulaş KÜÇÜKER ve Alihan BAL kemençesi eşliğinde,gençlerin horonları ve muabbet türküleriyle devam etti.

 

Ören Derneği hemşerilerini güllerle uğurlarken,Üsküdar meydanında büyük bir horon halkası kurarak unutulmaz bir gün yaşattı .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTOGRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

 

 

www.dizgine.com                www.orenbeldesi.com  

 

 ETİKETLER : ,
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!
Fahrettin Dİikici
Etkinliklerimiz

Derneğimizin yapmış olduğu butün etkinliklerden dolayı tüm yönetim kurulunu kutluyorum.Bizler İstanbulda yaşadığımız halde yıllardır birçok hemşerilerimizle zar zor görüşme durumlarıyla karşı karşıyayız,çünki kocaman bir metropolde yaşıyoruz ve dağınık bölgelerde yaşadığımız için istemiyerek ayrılıklar kaçınılmaz olabiliyor,malum herbirimiz iş,güç,hayat şartlarında buna engel olabiliyor malesef.Ben şuna inanıyorum her örenköylü hemşerilerimiz böyle etkinlikler olduğu sürece birlikte güzel eğlenceler,sohpetler,gezintiler yapmak için fırsat kolluyor,Sevdikleri yakın eş,dost,akraba ve köylüleriyle ancak butün yerlerde buluşma imkanı oluyor,İstanbulun sitresinden uzak mutlu birgün geçirmek için can atıyoruz.Ben butün programların,etkinliklerin,dostluk adına,kaynaşma adına birlik,beraberlik adına heryıl düzenli olarak yapılması gerektiğine inanıyorum.Derneğimizi bu etkinliklerden dolayı tüm yönetim kuruluyla,emeği geçen bütün arkadaşları kutluyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.Saygılarımla.....
Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 
 
 
Giresun büyük şehir olmalı mı?
EVET
HAYIR
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Ören-der piknik 2012
Ören Beldesi Cami
Ören Köyü Slayt
Ören Horonu Sazalanı Hatırası
Ören-der piknik 2011
[ Tümünü Göster ]

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Gençlerbirliği, gol, Bugün, twitter, Karşıyaka, Umut Bulut, Galatasaray, Bayern Münih, hakim, Mustafa Denizli, Fenerbahçe, Türk, Hilton, canlı, İngiltere, Zaman, Büyükşehir Belediyespor, Eurovision, Genç, basın toplantısı, Şebnem Ferah, Van, Manchester City, İstanbul, Gökhan Ünal, Mart, Akşam, futbol, Uğur İnceman, Yorum,
 
|   Copyright © 2014 orenbeldesi.com Tüm Hakları Saklıdır.

 Site içeriğinin veya materyallerin başka bir yerde izinsiz yayınlanması kesinlikle yasaktır. !