orenbeldesi.com | Guncel Tarafsiz Haberin Dogru Adresi
23 NİSANI ÇOCUKLARA ZEHİR ETTİ
Mersin'de skandal! Çocukların kıyafeti uygun değil diye gösteri yarıda kesildi v
ÖZDİLEK AVM EYNESİL DEDİ
Eynesil Kemaliye köyü eski Dernek Başkanı Hasan Cıvak'ın başına talih kuşu kondu
ÖREN-RABİA NAZ VATAN'A AĞLIYOR
Rabia Naz VATAN (10) kızımızı kaybettik
FATMA TUFANOĞLU VEFAT ETTİ
Ören Beldesi Camidüzü mahallesi sakinlerinden Fatma TUFANOĞLU vefat etti
'şeker fabrikaları' daveti
Karamollaoğlu'ndan, Hatay'a giden ünlülere 'şeker fabrikaları' daveti
Hüseyin VATAN...Beklentiler ve sonuç

Hüseyin VATAN...Beklentiler ve sonuç

  Bu yazı 17 MAYIS 2011, SALI 15:19:24 eklenmiştir. 1978 kez okunmuştur.
Yazar : Misafir Kalemler
Köyümüze Belediye 1963 yılında kurulmuştur.O zamandan beri her seçim döneminde daha iyi bir Başkan seçebilmek için yapılan unutulmaz ve o kadar da ders alınması gereken olaylar yaşanmıştır ki ( Eğitim sistemimizde ders konusu olabilecek kadar ) bunları kimimiz kenardan seyretmeyi,kimimiz bir oyumuzu aynı anda 2/3 adaya verme hünerini bile başararak, kimimiz ise olayların taa göbeğinde almayı bir marifet bilerek yer aldık.


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  

the image

 

 

 

 

 HÜSEYİN VATAN

BEKLENTİLER VE SONUÇ

Sonrasında eledik, eledik tecrübeli, arka planda yıllarca olaylara müdahale edecek kadar yakın mesafeden bakan bir adayımızı seçme başarısı gösterdik.İyi veya kötü bu güne kadar gelinen süreçte ise son seçimde büyük ümitlerle, beklentilerle seçilen Başkan ve ekibinden artık başka bir şey beklemek sadece olsa, olsa kanımca milli piyangodan büyük ikramiyenin bize çıkması kadar küçücük bir ihtimal olarak kalmıştır.Nedeni ise yaptıkları ortadadır ve  tartışılmayacak kadar alenidir.Bu konularda tartışmaya girecek olanlar sadece Güneşi balçıkla sıvamaya çalışanlar olacaktır ve buda bizleri ileri adım atmaya değil, daha da işlerin çıkmaza bir birimizi gereksiz yere kırmamıza; var olan kutuplaşmalara bir kaynak daha yapılmasından öteye gitmeyecektir.

 

Beklentilerin sona ermesi nüfus sayımı ile ortaya çıkan manzaradan ibarettir. Görüntüyü iyi analiz etmeliyiz. Bilindiği gibi Belediyelerin gelirlerinin yüzde 90 ları genel idare tarafından nüfus başına göre gönderilen istihkaklardan oluşmaktadır. Kesin olmamakla beraber önceki dönemdeki nüfus 5800 üzerinde;ve ona göre istihkak gelmektedir. Kanunlar da değişiklik de yoktur be nedenle de 5800 rakamının dahi yarısı olmayan bir yazılımda gelecek olan miktara bakıp tüm alacak olduğumuz hizmet beklentilerimizi ona göre düşünmeliyiz ki; burada içler acısı bir manzara karşımızda şuan için mevcut nüfus başına gelen miktarla zar zor hizmet verilmeye çalışılan bu kurumdan yarısı kadar olmayan istihkakla ne kadar hizmet verileceğini anlamamak imkanı yoktur.Bunun suçlusu elbette yazılan bizler değiliz. Çevremizde nasıl yapılıyorsa, önceden ne şekil halledilmişse oralara bakıp gereken ne ise yapılması gerekmekteydi. Bunu yapamayışı da  şuna bağlamakta yarar olabilir, uzun yıllardır her şeyde olduğu gibi geç aklımız başımıza geliyor, ve de birde mevsimin kış olması dolayısıyla kış uykusu rehavetinden  uyanmamış, hala Başkanlığın beldemiz çıkarları için nerelerde ne yapması gerektiğini bilememiş olmaktan kaynaklanıyor olabilir.Nüfus yazım işi tam bir fiyaskodur. 

 

Alfabeden harf arayıp cümle kurmaya gerek yok.Bu konuda eksiği, ihmali, beceriksizliği olanlar ortadadır.Ümit olmadan yaşam zordur. Yinede gelecek seçimden çok beklentilerimiz olmalı.

 

Öyle bir Başkan adayı bulmalıyız ki yaşamakta olduğumuz birbirimize karşı olan vurdum duymazlığı, güzelim beldemizde 2/3 ayrı görüş etrafında kamplara ayrılmamızı bitirecek; adı yolsuzluk-kayırmacılık-akrabacılık vs lerle değil yaptığı hizmetlerle övgüyle anılacak adı siyasetle ilişkilendirilmemiş tahsil durumu iyi, herkese merhaba diyecek kadar alçak gönüllü, yapılacak olan işlerde ise bir atmaca kadar hedefini gören birine ihtiyaç vardır.

 

Bakınalım çevremize yok mu? acaba böyle birileri.Her yerde Ören liyiz diye gurur duyarken böyle birini yetiştirememiş olmamız imkansız.Belki çok küçük bir azınlığın hoşuna gitmeyebilir ama; bunu başarmak zorundayız. Artık zincirlerimizi kırma vakti geçti.Görev Ören liyim diyenlerindir.    

 

Keskin Kalem

Oren28


 


Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Misafir Kalemler Yazıları
 
 
Giresun büyük şehir olmalı mı?
EVET
HAYIR
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
Ören-der piknik 2012
Ören Beldesi Cami
Ören Köyü Slayt
Ören Horonu Sazalanı Hatırası
Ören-der piknik 2011
[ Tümünü Göster ]

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
Türkiye geneli yol durumu hakkinda güncel bilgiler
 
Yıldırım, proje, Madonna, Türkiye, Beşiktaş, Bugün, Oğulcan Engin, Avrupa, Genç, Sivasspor, Eurovision, Bayern Münih, Fatih Tekke, Brezilya, Türk, Süper Lig, İngiltere, Man, Juventus, Almanya, türkiye kupası, Haber, Akşam, ebru gündeş, İbrahim Tatlıses, Paris Hilton, Alparslan Erdem, Zonguldak, Bülent Ersoy, canlı,
 
|   Copyright © 2014 orenbeldesi.com Tüm Hakları Saklıdır.

 Site içeriğinin veya materyallerin başka bir yerde izinsiz yayınlanması kesinlikle yasaktır. !